Cadde 10k logo.png
 

Paten Yarışı

Tavsiyeler:

 

Yarış esnasında tur ölçüm noktasında ve finiş çizgisinde yumuşak bir halı üzerinden geçiş yapacaksınız. Sert bir zeminden daha yumuşak bir zemine geçerken, dengenizi kaybetmemek için dizlerinizi kırıp aşağıya doğru biraz oturun ve tek ayağınızı biraz öne çıkarın. Bu esnada ağırlığınızı patenlerin arka kısmına doğru aktarın.

 

Kendinizi yavaşlatacak ve durduracak fren yöntemlerini öğrenin. Yarış hedef temponuzu belirlemek için 10km mesafeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

 

Kurallar:

 

İzin verilen paten türleri:Inline skate ve quad skate kullanılabilir. Inline skate için maksimum teker çapı 125 mm’dir.Katılımcılar, Fitness, Urban, Agresif, Speed, Street Hockey gibi inline skate türündeki tüm patenleri kullanabilir.

 

Koruma ekipmanları:

 

Kask kullanmak zorunludur. Bunun yanı sıra diz, dirsek ve bilek korumaları kullanmak önerilir.

 

Parkur:

Parkur genel olarak düz olmasına karşın , bir kaç yokuş aşağı iniş bulundurmaktadır. Parkur haritasından inceleyebilirsiniz.

 

Zaman ölçümü:

 

Zaman ölçümü yarışmacılara verilecek olan çipler ile yapılacaktır.

 

Süre Sınırı:

 

Yarış için süre sınırı 50 dakikadır.

 

Yarış Düzeni:

 

Unutmayın, önemli olan eğlenmek. Yarış esnasında draft yapmak serbesttir. Draft, öndeki patencinin arkasından, patenciyi tek sıra halinde takip etmek demektir. Bu kayış şekli, arkadan takip edenler için daha az rüzgar sürtünmesi anlamına gelir. Yarış esnasında sadece yarışta olan patencilerle draft yapabilirsiniz. Dışarıdan bir araba , motor  veya bisikletlinin arkasında draft yapamazsınız. Draft yaparken sıranın önündeki kişi ile sırayla yer değiştirmek centilmence bir hareket olacaktır.Yarış esnasında hızlı olanların sizi geçişine öncelik tanıyın.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 

Draft esnasında önünüzdeki kişi yavaşladığında, iki elinizle onu bel hizasından ileri doğru iterek aralığı korumaya çalışın; önde gidenin dengesini kaybettirecek temaslardan kaçının. Dışarıdan veya başka bir katılımcıdan yardım alarak yarışı bitiren kişiler ilk 3'e girseler bile dereceleri bir sonraki kişiye aktarılır. Yavaş olan katılımcılar sağdan kaymalı, sol tarafı hızlı patencilere bırakmalıdır. Başka patencilerle yan yana kaymak yanınızdaki kişi ile ayaklarınızın çarpışma riskini ortaya çıkaracaktır bu nedenle etrafınızda başkaları varken adımlarınızın çarpışmaması için dikkatli olun. Dönüş yapılacak noktalarda hızınızı tehlikeli olmayacak seviyede düşürün ve güvenli bir şekilde dönüşü tamamlayın. Yol üzerindeki bozuk zeminler, tümsek veya çukurları arkadan gelenlere işaret ederek gösterin.

 

Müzik Dinlemek:

 

Yarış esnasında kulaklıkla müzik dinlemek etrafı duymanızı engelleyeceğinden tehlike yaratabilir. Harici bir hoparlör kullanmanız önerilir.

 

Yasaklı Hareketler:

 

Diğer yarışmacıları fiziksel olarak engellemek, önlerine geçerek daha hızlı giden yarışmacıların sizi geçmesini engellemek.Başkasının numarası ile katılmak.Kasksız yarışa katılmak.

PARKUR

Parkur yeni.png
 
 
 

KADIKÖY BELEDİYESİ AMAZFIT

CADDE  10k

digerkiz_edited.png

"Kadıköy Belediyesi Amazfit Cadde 10k Yarışı" ve "Spor Festivali" 12-13 Haziran 2021 tarihlerinde Caddebostan’da düzenlenecektir.

 

 "Hayata Dönüyoruz!"  sloganı ile gerçekleştirilecek etkinlikte; 3000 kişiye yakın koşu sever, araçsız ve trafiksiz bir ortamda yarışma imkanı bulacaktır.

 

FESTİVAL 


Yarıştan önceki gün gerçekleşecek konser ve dj performansları ile yarış için enerjiyi yükseltiyoruz! 


YARIŞ VE EĞLENCE BİR ARADA 


Etkinlik alanında kurulacak olan ana sahnede ısınma egzersizleri yapılacak ve hemen sonrasında Çetin Emeç Bulvarı üzerinde koşu başlayarak; katılımcılar Suadiye Oteli önüne doğru dönüş yapacak ve Bağdat Caddesi’ne yönelerek caddeden Sahil Fener istikametine geçerek başlangıç noktasında parkuru tamamlayacaktır.

10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek çipli koşuda dereceye giren koşucular ödüllendirilecektir.

 

Etkinlik tüm gün boyu;  uzman spor eğitmenlerinin sahne dersleri, DJ performansı ve çeşitli sanatçıların canlı konserleri ile son bulacaktır.

erkek.png

Parkur Süresi: Parkur 2 saat ile sınırlanmıştır.

Parkur trafiğe açıldıktan sonra halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler.

16 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sorunu bulunmayan herkes 10K kategorisine iştirak edebilir.

 

10K kategorisinde yaş tasnifi vardır:

35 Yaş Altı 

35-39 

40-44 

45-49 

50-54 

55-59 

60-64 

65-69 

ve 70+ yaş gruplarında kadın ve erkek olmak üzere derecelendirme yapılacaktır.

KADIKÖY BELEDİYESİ

AMAZFIT CADDE 10k

KATEGORİLER

Çocuk Koşusu

Kayıtlar; 12 Haziran Cumartesi günü sabah  07:00 - 08.30 saatleri aralığında  Caddebostan Sahilindeki etkinlik alanında çocuklarımızın velileri eşliğinde yapılacaktır.


500 metre uzunluğundaki mesafede gerçekleşecek koşuya; 2007-2014 yılları arası doğumlu çocuklar katılabilir ve kontenjan 500 çocukla sınırlıdır.

Parkurda çocuk koşucularımıza profesyonel koşucular liderlik yapacaktır.

Paralimpik

Paralimpik kategoriler, her yarışın kendi konsept ve parkur özelliklerine göre, güvenlik ve sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir. İlgili yarışımız, yalnızca kategorisinin “Ödüller & Tasnif” bölümünde belirtilen paralimpik kategoriler için uygundur.


• Paralimpik kayıtları ücretsizdir ve Paralimpik kategori kayıtlarınız için, aşağıdaki notları okuduktan sonra lütfen info@cadde10k.com üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

• Paralimpik kategorisi katılımcılarının ‘’Engel Rapor’’larının bir kopyasını info@cadde10k.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Raporlarını belirtilen adrese iletmeyen sporcuların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Engel Raporları başvuru yapılan kategoriye uygun olmayan katılımcıların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Paralimpik Kategori parkurun coğrafi koşulları göz önüne alınarak belirlenmiştir. Her bir yarış için belirlenen kategoriler dışında güvenlik gereği kayıt alınmayacaktır.

• Etkinlikler için belirlenen Paralimpik Kategoriler’e sadece belirtilen engel durumu olan katılımcılar başvurabilir. (Örn: Sadece üst ekstremite kategorisi olan bir yarışta, bu kategoriye başvuracak bir katılımcının alt ekstremitesinin olmaması gerekir.)

Engelli katılımcılarımız için tasnif 6 kategoride aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Tekerlekli Sandalye

  • Özel Sporcular (Zihinsel ve Otizm)

  • Görme Engelliler (Refakatli katılım zorunludur.)

  • İşitme Engelliler (Refakatli katılım zorunlu değildir, ancak işitme engeli olduğunu belirten bir uyarı taşımak zorundadır. Yarış kitine bu uyarı yazısı dahil edilebilir.)

  • Üst ekstremite engeli (Kol, Omuz, Çene, Omirilik, Yanıklar)

  • Alt ekstremite engeli (Koltuk değneği ve protez ile koşacak olan sporcular için.)

 

Klasifikasyon / Ödüller:

Kadıköy Belediyesi Amazfit Cadde 10k'da yarışan tüm engelli katılımcılarına özel kürsü madalyası verilecektir.
Kendi kategorilerinde ilk 3’e giren katılımcılarımıza ise kupa ödülü verilecektir.

k%C4%B1z_edited.png
beyaz_2.png